Zdecydowanie się na ofertę pożyczki prywatnej to bardzo rozsądne rozwiązanie, gdy zainteresowana osoba znajduje się w kryzysowej sytuacji finansowej. W takiej właśnie sytuacji pożyczka prywatna może uratować życie wielu osobom. Warto odnotować fakt, że jako prywatny inwestor udzielając takiej pożyczki nie sprawdzam rejestrów dłużników. Oznacza to tyle, że na pożyczkę mogą zdecydować się ludzie, którzy widnieją w takich rejestrach, ponieważ w przeszłości mieli problemy ze spłatami swoich zobowiązań finansowych. Dla prywatnego inwestora jest to całkowicie nieważna informacja, więc tym nie trzeba się zbytnio przejmować, gdy ktoś szuka dla siebie wsparcia finansowego i obawia się, że nie otrzyma pożyczki. Pożyczka prywatna udzielana jest na weksel, praktycznie od ręki, więc długi czas oczekiwania nie powinien interesować w tym przypadku klienta, ponieważ sprawy zostaną załatwione błyskawicznie. Ponadto prywatnego inwestora nie interesuje też to, na co zostaną konkretnie przeznaczone pożyczone klientowi pieniądze.Pożyczka udzielana na atrakcyjnych warunkach

Atutem pożyczek prywatnych jest z całą pewnością to, że udzielane są one na bardzo atrakcyjnych warunkach dla klientów. Nie trzeba mieć żadnego żyranta, a dobrą informacją jest również to, że prywatnym inwestorom nie trzeba donosić żadnych zbędnych zaświadczeń o zatrudnieniu oraz zarobkach. Nie każdy może takie zaświadczenie uzyskać, ponieważ klienci często nie posiadają stałego zatrudnienia. Nie jest to jednak przeszkodą do uzyskania pożyczki prywatnej, gdyż na taką pomoc mogą liczyć również osoby pracujące na czarno. Zasady są ustalane podczas specjalnie zorganizowanego spotkania, na którym spotykają się pożyczkodawca wraz z pożyczkobiorcą. Zachodzi więc pewność, że umowa będzie jasna oraz klarowna dla obu stron, dzięki czemu podjęcie decyzji w tej kwestii będzie w stu procentach przemyślane. W tym przypadku można zdecydować się też na spore kwoty pieniężne, co w przypadku banków nie zawsze jest przecież możliwe.

Krótka droga z załatwianiem formalności

Kolejną zaletą pożyczek prywatnych jest na pewno to, że klient musi przejść bardzo krótką drogę załatwiania formalności. Nie trzeba donosić wielu dokumentów, a decyzja podejmowana jest praktycznie natychmiastowo na zorganizowanym przez prywatnego inwestora spotkaniu. Warunki takich pożyczek są w zdecydowanej większości przypadków dużo korzystniejsze niż warunki oferowane przez banki. Takie rozwiązanie warto więc wziąć pod uwagę, gdy sytuacja finansowa zmusza daną osobę do pozyskania dodatkowych środków finansowych. Pożyczki prywatne od ręki to doskonałe rozwiązanie. Ludzie nie mają czasu, aby czekać na jakieś analizy finansowe i decyzje banków, ponieważ potrzebują dodatkowych pieniędzy szybko, np. na leki lub też na jedzenie. Wtedy każda minuta jest dla nich ważna, a pożyczkę prywatną dostanie się błyskawicznie, a pieniądze będzie można wydać na wybrany przez siebie cel, bez konieczności udokumentowania tego faktu.

Brak zabezpieczeń

Prywatni inwestorzy nie wymagają od swoich klientów żadnych zabezpieczeń, np. w postaci hipoteki. Jak widać wyraźnie proces uzyskania takiej pożyczki wcale nie jest zbyt skomplikowany i nie musi długo trwać. Na pożyczkę zdecydować może się każda osoba pełnoletnia. Oczywiście daną kwotę trzeba zwrócić pożyczkodawcy w ustalonym wcześniej terminie, ale w takich przypadkach można liczyć na elastycznie rozłożone raty, chociaż wszystko zależne jest od tego, na jaką konkretnie kwotę zdecyduje się klient. Każda ze stron zyskuje jednak na takiej współpracy, ponieważ klient otrzymuje dodatkowe pieniądze na dowolny cel, natomiast pożyczkodawca zarabia na takiej współpracy niemałe pieniądze w krótkim czasie, nie angażując w to zbyt dużej energii, a przy okazji można w ten sposób pomóc innym ludziom. Często na takie pożyczki decydują się osoby mające na koncie zajęcia komornicze, ponieważ jest to dla nich ostatnia deska ratunku. Takie osoby również mogą liczyć na pozytywne efekty swoich działań, dlatego oferta jest skierowana praktycznie do wszystkich.

9 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *