Pieniądze, chociaż nie są najważniejszą rzeczą w życiu człowieka, są bardzo ważne. Kupuje się za nie podstawowe dobra, takie jak jedzenie, ubrania, dach nad głową, ale także dodatkowe w postaci leków czy wypoczynków. Niestety w życiu większości osób przychodzi czas, gdy ilość własnych oszczędności i zarobków jest zbyt mała i trzeba zaciągnąć kredyt. Firm oferujących tego typu zadłużenie jest bardzo dużo, ale warto najpierw spojrzeć, jakie zalety dają prywatne pożyczki od ręki.

Brak historii kredytowej – O ile wzięcie pierwszej pożyczki nie jest trudne, o tyle, gdy było się już pożyczkobiorcą i miało się problemy ze spłatą całej kwoty, banki mogą nie chcieć zgodzić się na danie petentowi kolejnego kredytu. Pożyczki prywatne od ręki nie potrzebują zagłębiać się, jaką historią kredytową może się pochwalić (albo i nie), ich przyszły klient. Zobowiązanie może zostać przyznane nawet jeśli przy wcześniejszych razach występowały jakiekolwiek nieprawidłowości. W końcu tym razem nie musi być dokładnie tak samo, a pożyczkobiorca bez problemu odda to, co ktoś zgodził się mu pożyczyć.

Sprawdzanie baz dłużników – Co jakiś czas uzupełniana jest oficjalna baza dłużników, z którą mogą zapoznać się banki i jeśli klient na niej występuje, nie zgodzić się udzielić mu kredytu, a nawet (w drastycznych sytuacjach) nie sprzedaż mu żadnego przedmiotu na raty. Dużą zaletą jaką daje prywatna pożyczka od ręki jest nie sprawdzanie tych, w zasadzie prywatnych informacji, i nie powodowanie u potencjalnego klienta dodatkowej dawki wstydu, bo taka też może się pojawić i zniechęcić go do proszenia o pieniądze.

Brak jakiejkolwiek formy zabezpieczenia – W bankach przy zaciąganiu pożyczki potrzebna jest jakaś forma zabezpieczenia jak na przykład hipoteka. W razie gdyby klient nie spłacił pieniędzy, instytucja ma brawo zająć jego dobro, które zastawił. Człowiek w takiej sytuacji żyje w ciągłym strachu, że w razie niepowodzenia nie będzie w stanie zwrócić zobowiązania, a do tego jeszcze mogą zabrać mu dom, samochód lub inną cenną dla niego rzecz. W pożyczkach prywatnych taka forma zabezpieczenia nie jest ważna.

Bez zaświadczeń/pracujący na czarno – Wiele ludzi, ze względu na brakujące środki do życiu lub zbyt wysokie podatki, decyduje się pracować na czarno lub bez odprowadzania świadczeń. Nie mogą w takiej sytuacji przedstawić żadnego zaświadczenia chociaż są w stanie spłacić w przyszłości planowaną pożyczkę. Instytucje bankowe, nie zgodziłyby się bez tego na jakikolwiek, nawet najmniejszy kredyt, ale pożyczkom prywatnym od ręki wystarczy, że pieniądze będą spłacane. W końcu jeśli klient jest w stanie i chce zwracać zapożyczone kwoty, dlaczego mu na to nie pozwolić?

Prywatny inwestor – Pożyczki prywatne od ręki to, jak sama nazwa głosi, pieniądze pożyczane od prywatnych osób. Banki mają to do siebie, że pracuje w nich dużo ludzi i chociaż, teoretycznie, nikt nie powinien bez wiedzy klienta sprawdzać jego danych, to jeśli ma się odpowiednią wiedzę, można sprawdzić cudze zobowiązania. Nie jest to ani komfortowe, ani legalne, ale się zdarza. Dla prywatnego inwestora ważne jest tylko, aby pieniądze do niego wróciły niż żeby tworzyć klientowi złą renomę.

Jak widać prywatne pożyczki od ręki to sposób na zaciągnięcie kredytu przez tych, którzy chcą, a w jakiś sposób nie mogą sobie na to pozwolić. Warto te zalety choć przez chwile wziąć pod uwagę, jeśli myśli się o zobowiązaniu.

6 Comments

 1. Dzień Dobry.

  Poszukuję pożyczki od prywatnego inwestora. Nie ukrywam, że sprawa jest pilna potrzebuję na zabieg dla dziecka
  Potrzebuję 15.000 zł na okres 4 lat. Pieniądze te chcę przeznaczyć na inwestycję. Posiadam stały miesięczny dochód w wysokości od 3500- 4200. Mam też kredyt w banku na 13000 zł.
  Prosił bym o informację o warunkach i szansach jakie mam aby się o nią ubiegać

  Wojcieh
 2. Dzień dobry. Proszę o kontakt. Jestem w trudnej sytuacji. Sama sobie jestem winna ale teraz próbuję z niej wyjść. Potrzebuję 35 tys. na max okres aby spłacić chwilówki. Pracuję od 1989 r. w instytucji budżetowej. Mam umowę na czas nieokreślony. Proszę o pomoc.

  Marta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *